MELECHOVSKÝ TRIATLON

Veškeré informace o Melechovském triatlonu najdete právě tady...

Historie závodu

Krátká rekapitulace historie závodu a plánů na jeho zkvalitnění

 

V roce 1998 vznikl smělý plán několika sportovních nadšenců pod Melechovem ( v Koutech ) uspořádat triatlonový závod. Snem bylo každý rok na tomto krásném místě přivítat co nejvíce závodníků ze všech koutů ČR. Pečlivě vybrané tratě ( 0,4 – 39 – 7 ) uchvátily snad každého a tak se počet závodníků neustále zvyšoval. 1. zkušení ročník konaný v roce 1998 okusilo 37 závodníků především z řad kamarádů a známých. V roce 2002 už bylo lidí téměř dvojnásobek a  zatím posledního ročníku se zúčastnil rekordní počet 146 závodníků. Již nyní evidujeme velký zájem o náš závod a věříme v překonaní dosavadního rekordu již v nadcházejícím 10.ročníku.

 

Od roku 2005 je tento závod v Poháru Vysočiny a od loňského roku také v Poháru triatlonu Běžce Vysočiny (www.bezec.wz.cz).

 

Mezi vítěze se zapsali Svatopluk Dvořák, Tomáš Bednář, David Vydra, Vladislav Zušťák a také reprezentant ČR Aleš Láník. Mezi ženami Miroslava Skalická, Jitka Moravcová, Milena Procházková ( trojnásobná vítězka ), účastnice MČR Dagmar Hnátková, Lenka Fanturová a Petra Váňová.

 

Závodí se ve 3 kategoriích – muži, ženy a veteráni nad 40 let. Od 9. ročníku přibyla novinka v podobě tříčlenných štafet ( od roku 2007 se štafetový závod stal jednou z kategorií našeho triatlonu ) a doufáme,že na start závodu přiláká ještě širší skupinu sportovců a vyznavačů triatlonu. Postupně můžou přibývat dle možností i další věkové a mládežnické kategorie. Absolutním rekordmanem trati je Vladislav Zušťák časem 1:24:15 z roku 2002.

 

Na jubilejní 10.ročník se chystají velké změny: úprava trati cyklistické a běžecké části, systém vyhodnocování výsledků, vylepšení zázemí pro závodníky – depo, kvalitnější občerstvování po celou dobu konání závodu, větší počet pořadatelů na důležitých místech cyklistické i běžecké části pro větší bezpečnost a komfort závodníků. Dostupnější zázemí a divácky atraktivnější tratě by měli přivést na závod vetší diváckou kulisu.

 

Zázemí celého závodu bude na fotbalovém hřišti v Kožlí ( bude zde i cíl ) a startovat se bude na hrázi  rybníka nedaleko Hotelu Kouty v 10:30 hod.

 

Věříme, že tento závod si najde další nové příznivce a kvalita se bude každým rokem neustále zvyšovat.

 

 

Tímto bychom Vás rádi pozvali na nadcházející 11.ročník triatlonového závodu Malý železný muž/žena Melechova konaný dne 26.7.2008.

 

 

 

S pozdravem všichni pořadatelé triatlonového závodu malý železný muž/žena Melechova

Historie bude postupně doplňována.

 
By Lucka